Arrestohen 7 SHQIPTARËT shpërndarës kokaine në Milano, bënin kërdinë edhe me vjedhje

Publikuar tek: aktualitet, më 10:51 14-03-2018 Arrestohen 7 SHQIPTARËT shpërndarës kokaine në Milano, bënin kërdinë edhe me vjedhje Foto ilustruese

Shtatë shqiptarë të akuzuar për vjedhje me dhunë dhe shpërndarje kokaine janë arrestuar në Milano pas urdhërarresteve për ta.

Të arrestuarit, nga mosha 20 deri 26 vjec, akuzohen për bashkëpunim për vjedhje me dhunë dhe shpërndarje droge. Hetimet për grupin e shqiptarëve kanë nisur që në janarin e vitit të kaluar, raportojnë mediat italiane, dhe dokumentuan se grupi, me bazë në komunën e Milanos dhe aktivitet në provincën e Monzës dhe Brianza, kishin hapur aktivitetin edhe në Bergamo, Breshia, Lodi e Vareze.

Brenda një muaji sipas hetimeve, kanë kryer të paktën 15 vjedhje në dyqane, 14 vjedhje në stacione shërbimesh dhe dy vjedhje nëpër shtëpi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ironia e fortë e shkrimtares: Thanë se mund të jepet me konçension... Ta ruajmë!
Lajm i madh: PATENTAT shqiptare, së shpejti njihen në... »
Article Logic
Execution time: 0.010957002639771
array(1) { ["section"]=> string(90) "arrestohen-7-shqiptaret-shperndares-kokaine-ne-milano-benin-kerdine-edhe-me-vjedhje-113218" }