Arrestohen 7 studentë, protestonin kundër pr/ligjit për Arsimin e Lartë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:13 10-06-2015 Arrestohen 7 studentë, protestonin kundër pr/ligjit për Arsimin e Lartë

Policia ka shoqëruar në polici shtatë nga studentët të cilët po protestonin kundër  projektligjit të Arsimit të Lartë. Edhe paraditen e sotme studentët janë  mbledhur për të protesuar para Kryesisë së Kuvendit  për projektligjin të cilin pretendojnë se  është në kundërshtim me  mendimin e shumicës së studentëve dhe stafit  akademik.

Mirpo, forcat  policore e kanë konsideruar të paligjshëm protestën duke arrestuar edhe 7 prej studentëve të cilët kanë refuzuar të shpërnadahen. Studentët e arrestuar janë: Viki Cipi, Klodi Leka, Alfred Bushi, Klodi Hoxha, Klaudia Koxha, Liri Kuçi dhe Bora mema.

protesta 3

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « TËRMETET E VOGLA QË I SHKAKTOJMË VETË!
Përmbytjet në Fier/ Një çift i bllokuar nën ujë »
Article Logic
Execution time: 0.012321949005127
array(1) { ["section"]=> string(76) "arrestohen-7-studente-protestonin-kunder-pr-ligjit-per-arsimin-e-larte-13180" }