Arrestohen 70 ushtarakë në Turqi, dyshohet se kanë lidhje me Gulen

Publikuar tek: bota, më 10:10 13-04-2018 Arrestohen 70 ushtarakë në Turqi, dyshohet se kanë lidhje me Gulen foto ilustruese

Vijonë arrestimet në Turqi. Prokuroria turke ka lëshuar urdhër-arreste për 70 ushtarakë, të cilët dyshohen se kanë lidhje me Gulen dhe grushtin e shtetit të vitin 2016.

Thuhet se të dyshuarit janë vënë në shënjestër pas deklaratave të ushtarëve që janë arrestuar më parë.

Zyrtarët ushtarakë të arrestuar në operacionet e fundit, dyshohet se bëjnë pjesë në lëvizjen Hizmet (Shërbim) të Gulenit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndërhyrja në Siri, Trump konsultohet me aleatët, Rusia paralajmëron luftë
Rusia nuk i ndahet Yulia Skripal, veprimi i fundit terrorizon vajzën e ish-spiunit »
Article Logic
Execution time: 0.011505126953125
array(1) { ["section"]=> string(72) "arrestohen-70-ushtarake-ne-turqi-dyshohet-se-kane-lidhje-me-gulen-116738" }