Arrestohen babë e bir, kapen me 10 kile heroinë në makinë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:21 13-02-2017 Arrestohen babë e bir, kapen me 10 kile heroinë në makinë

Babë e bir kanë rënë në prangat e policisë  italiane pasi iu sekuestrua drogë në makinë.

Ende nuk behët me dije identiteti i tyre, por mësohet se janë më iniciale G.M dhe L.I.

Sipas mediave italiane droga ishte e ndarë në 19 pako u gjet gjatë kontrollit në mjet e fshehur në pjesë të ndryshme të makinës, shumica e së cilës në kroskot. Aksioni është bërë në rrugën Komo-Brogeda.

Policia fillimisht ka ndaluar makinën, por pas deklarimeve kontradiktore të dy shqiptarëve është vendosur që të kontrollojnë makinën, ku është gjetur dhe heroina.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Popullsia e Shqipërisë rritet për herë të parë nga viti 2001, me 1 mijë banorë
Ilva Tare merr drejtimin e Fondacionit SOROS në Shqipëri »
Article Logic
Execution time: 0.01144814491272
array(1) { ["section"]=> string(62) "arrestohen-babe-e-bir-kapen-me-10-kile-heroine-ne-makine-68569" }