Arrestohen deputetët Tom Doshi dhe Mark Frroku

Publikuar tek: politike, më 17:58 26-03-2015 Arrestohen deputetët Tom Doshi dhe Mark Frroku

Janë arrestuar pak çaste më parë deputetët Tom Doshi dhe Mark Frroku.

Arrestimi i tyre është bërë nga Policia e Shtetit në kryeqytet. Kreu i PKD-së është arrestuar pak çaste më pare nga uniformat blu, në një lokal në pronësi të familjes së tij në zonën e "Misto Mames", ndërsa Doshi është arrestuar në shtëpinë e tij.

Efektivët e policisë janë duke zhvilluar kontroll në ambientet e shtëpisë së deputetit Doshi, ndërkohë aty ka mbërritur edhe avokati i tij Vladimir Meçi.

Arrestimi i deputetëve është bërë pas heqjes së imunitetit të tyre gjatë seancës së sotme plenare në Kuvend. Me 80 vota pro për Doshin dhe 79 pro për Frrokun është miratuar me votat e mazhorancës heqja e imuniteteve, ndërsa opozita nuk mori pjesë në votim. Kuvendi mori gjithashtu vendim për autorizimin arrestimin e dy deputetëve.

Prokuroria e Përgjithshme kishte kërkuar nga Kuvendi arrestimin e dy deputetëve, për shkak se sipas organit të akuzës Doshi dhe Frroku kanë bërë kallëzim të rremë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090429782867432
array(1) { ["section"]=> string(51) "arrestohen-deputetet-tom-doshi-dhe-mark-frroku-7030" }