Arrestohen disa punonjës të Sigurimeve Shoqërore, çfarë zbuloi hetimi i SPAK

Publikuar tek: aktualitet, më 18:01 16-07-2020 Arrestohen disa punonjës të Sigurimeve Shoqërore, çfarë zbuloi hetimi i SPAK

Shoqërohen në Policinë e Tiranës disa punonjës të Sigurimeve Shoqërore, pas hetimeve të kryera nga Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Mësohet se punonjësit e shoqëruar akuzohen për shpërdorim detyre. Ata lëshonin libreza shëndetësore me qëllim punësimin, por në mënyrë abuzive.

Operacioni, veprimet për të cilin po kryhen nga SPAK, është duke vijuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009652853012085
array(1) { ["section"]=> string(82) "arrestohen-disa-punonjes-te-sigurimeve-shoqerore-cfare-zbuloi-hetimi-i-spak-214029" }