Arrestohen dy gazetarë francezë, i kërkuan mbretit të Marokut 3 mln euro

Publikuar tek: bota, më 21:09 27-08-2015 Arrestohen dy gazetarë francezë, i kërkuan mbretit të Marokut 3 mln euro

Dy gazetarë francezë janë arrestuar në Paris pasi akuzohen se i kanë bërë shantazh mbretit të Marokut, Mohammed VI, të cilit i kanë kërkuar tre milionë euro.

Gazetarët Eric Laurent dhe Catherine Graciet e kanë kërcënuar mbretin se nëse nuk u jepte paratë, ata do të publikonin librin që përmbante informacione kompromentuese për të. Gazetarët u arrestuan në flagrancë, në momentin kur një përfaqësues i Marokut, u dorëzoi atyre paratë.

Ata janë vendosur tashmë në paraburgim në kuadër të një informacioni gjyqësor për tentativë grabitjeje dhe shantazh. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turisti irlandez përballon i vetëm sulmin e turmës turke në Stamboll (Video)
Djali hero, vrapon 13 milje për të shpëtuar të atin »
Article Logic
Execution time: 0.011589050292969
array(1) { ["section"]=> string(77) "arrestohen-dy-gazetare-franceze-i-kerkuan-mbretit-te-marokut-3-mln-euro-19357" }