Arrestohen dy imamët e Londrës, bënin thirrje për xhihad

Publikuar tek: bota, më 16:48 05-08-2015 Arrestohen dy imamët e Londrës, bënin thirrje për xhihad

Kleriku radikal i Londrës, Anjem Choudary dhe 32 vjeçari Mohammed Rahman janë arrestuar nga njësitë anti-terror të Britanisë së Madhe pas thirrjeve për mbështetje ndaj Shtetit Islamik.

Sipas mediave britanike, ata akuzohen për nxitje të terrorizmit, duke bërë propagandë pro ISIS-it në internet por edhe në ambientet e xhamive. Autoritetet angleze të anti-terrorit kanë thënë se kanë mbledhur prova të mjafrueshme për të ngritur akuzat ndaj dy imamëve radikalë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01134181022644
array(1) { ["section"]=> string(61) "arrestohen-dy-imamet-e-londres-benin-thirrje-per-xhihad-17813" }