Arrestohen dy shqiptarë me fabrikë gjigante kanabisi në Britani (Emrat-Video)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:50 17-01-2017 Arrestohen dy shqiptarë me fabrikë gjigante kanabisi në Britani (Emrat-Video)

Dy të rinj shqiptarë janë arrestuar ditën e djelë në Glouçester të Britanisë së Madhe pasi janë kapur në flagrancë brenda një fabrike kanabisi.

Muj Toskaj, 24 vjeç, dhe Blerim Mustavataj, 29 vjeç, të dy emigrantë të paligjshëm tashmë pritet të përballen me burgun pasi gjykata është shprehur se ka provvat e mjaftueshme për dënimin e tyre, raporton Newsbomb.al.

Policia britanike arriti të zbulojë fabrikën e kanabisit në bodrumin e një ndërtese në Barton Street të Glouçesterit, ku ishin mbjellë 189 rrënjë kanabis me vlerë nga 52,920 në 159,760 paund. Fabrika ishte e pajisur me aspirim, llampa dhe ngrohje për bimët narkotike. /Newsbomb.al

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tenton të korruptojë punonjësin e policisë, arrestohet në flagrance 50-vjeçari (Emri)
Shantazhi i 'AMA' ndaj Ora News, protestuesit kërkojnë dorëheqjen e Gentian Salës »
Article Logic
Execution time: 0.013127088546753
array(1) { ["section"]=> string(81) "arrestohen-dy-shqiptare-me-fabrike-gjigante-kanabisi-ne-britani-emrat-video-65799" }