Arrestohen gazetarët, shikoni ç’boton gazeta sot në shenjë proteste

Publikuar tek: bota, më 06:18 21-05-2017 Arrestohen gazetarët, shikoni ç’boton gazeta sot në shenjë proteste

Numri i sotëm i gazetës së përditshme turke “Sozcu”, u botua ndryshe nga ç’jemi mësuar të shohim një gazetë normale.

Pa asnjë gërmë dhe tekst, në shenjë proteste kundër arrestimit të disa gazetarëve të kësaj medie.

Kjo gazetë është organ i opozitës turke. Gazetarët në Turqi që nga 14 korriku, kur dështoi grusht-shteti, janë përballur me masa represive, arrestime dhe përndjekje. Po ashtu, shumë media opozitare janë mbyllur që prej asaj kohe. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shmanget tragjedia në Mesdhe, shpëtohen 2 mijë emigrantë
Panik në Francë, alarm për bomë në festivalin e Kanës »
Article Logic
Execution time: 0.01227593421936
array(1) { ["section"]=> string(72) "arrestohen-gazetaret-shikoni-c-boton-gazeta-sot-ne-shenje-proteste-79376" }