Arrestohen gratë, shkatërruan xhaminë, reagon komuniteti mysliman

Publikuar tek: bota, më 14:00 16-03-2018 Arrestohen gratë, shkatërruan xhaminë, reagon komuniteti mysliman Foto ilustruese

Dy gra në Arizonë, Tahnee Gonzales dhe Elizabeth Dauenhauer arrestohen për shkak se bashkë me fëmijët e tyre kanë shkatërrruar një xhami.

Ato kanë vjedhur të gjitha sendet brënda saj e kanë thyer xhamat. Gjestet e dhunshme tronditën komunitetin mysliman dhe organizatat për të drejtat civile, të cilat dënuan incidentin duke e quajtur jashtëzakonisht shqetësues dhe të shëmtuar.

“Ajo që me të vërtetë më ka prekur më shumë është të shohësh ata fëmijë të vegjël që marrin mësime të vërteta urrejtje, kjo ishte gjëja që më mërziti vërtet nga ata njerëz. Ata fëmijë të pafajshëm 5-6 vjeçarë tani po mësojnë urrejtjen nga prindërit e tyre. Është me të vërtetë zhgënjyese”, është shprehur Ahmad Al-Akoum, shefi i policisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009242057800293
array(1) { ["section"]=> string(70) "arrestohen-grate-shkaterruan-xhamine-reagon-komuniteti-mysliman-113477" }