Arrestohen katër persona në Itali, dyshohet se planifikonin e sulme terroriste

Publikuar tek: bota, më 17:44 28-04-2016 Arrestohen katër persona në Itali, dyshohet se planifikonin e sulme terroriste

Një çift bashkëshortësh dhe dy burra janë të dyshuar për përgatitjen e sulmeve terroriste në territorin italian u arrestuan mëngjesin e sotëm, të cilët kishin planifikuar të niseshin për të luftuar në Siri duke marrë me vete edhe dy fëmijët e tyre, njoftoi Prokuroria e Milanos.

Të dyshuarit po përgatisnin një sulm terrorist në Romë, pikë referimi për të krishterët”, sqaroi gjatë një konference shtypi prokurori i Milanos, Maurizio Romanelli.

Çifti i cili banonte në Lecco, në liqenin e Komos (veri) synonte të udhëtonte në Siri me dy fëmijët e tyre 2 dhe 4 vjeç për të luftuar përkrah organizatës së Shtetit Islamik (ISIS).

Një shtetas maroken 23 vjeçar, vëllai i një personi të dëbuar nga Italia në janarin e vitit 2015 mbi dyshimet e terrorizmit ishte bashkuar me ta. Një tjetër shtetas maroken u arrestua gjithashtu.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0083799362182617
array(1) { ["section"]=> string(83) "arrestohen-kater-persona-ne-itali-dyshohet-se-planifikonin-e-sulme-terroriste-38955" }