Arrestohen në flagrancë 3 drejtues mjetesh, i ofruan rryshfet punonjësve të policisë (Emrat)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:55 28-01-2017

Të paktën 3 drejtues mjetetsh kanë rënë në prangat e policisë pasi tentuan të korruptojnë punonjësit e policisë rrugore.

Burime zyrtare të polciisë bëjnë me dije se vetëm në 12 orë janë goditur tre raste të mitdhënies, 1 rast nga Policia Kufitare Kapshticë, 1 rast nga Policia Rrugore Lezhë, si dhe 1 rast nga Policia Rrugore Tepelenë dhe kanë rënë në pranga shtetasit:

-Myftar Xhyra

Shtetasi i mësipërm, ka tentuar të korruptojë duke i ofruar një kartëmonedhë 500 lekë, përgjegjësit të turnit në Pikën e Kalimit Kufitar të Kapshticës, me qëllim kryerjen e shpejtë të procedurave të kontrollit duke shmangur procesin e skanimit të automjetit të tij. 

-Gentjan Balliu

Ky shtetas i ka ofruar 1000 lekë punonjësit të policisë rrugore në Lezhë, për të shmangur masën administrative që do ndëshkohej për mungesë dokumentacioni të mjetit të tij që po drejtonte. 

-Genci Dervishi

Ky shtetas u arrestua nga efektivat e policisë pasi në aksin nacional Tepelenë - Krahës, në vendin e quajtur "Qafa e Miricës" është ndaluar nga patrulla e qarkullimit rrugor të Komisariatit të Policisë Tepelenë , pasi kanë konstatuar se automjeti kishte kryer parakalim të gabuar, shtetasi Genci Dervishi ka tentuar t'i jap një kartmonedhë prej 500 lekësh punonjësit të policisë për të mos u ndëshkuar me gjobë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I gjen policia drogë, 54 vjecari godet me grusht policin. Operacioni START në Tepelenë, dy gra të përfshira (SASIA E DROGES DHE EMRAT)
Gruaja harxhonte paratë e hashashit për shopping dhe sallone bukurie…Ja pse u kap cifti shqiptar në Britani (EMRAT DHE NGJARJA) »
Article Logic
Execution time: 0.0097370147705078
array(1) { ["section"]=> string(95) "arrestohen-ne-flagrance-3-drejtues-mjetesh-i-ofruan-rryshfet-punonjesve-te-policise-emrat-66941" }