Arrestohen tetë tifozët çekë: Donin të ngrinin dron me mbishkrimin 'Kosova është Serbi', në ndeshjen Kosovë-Çeki (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 23:02 06-09-2019 Arrestohen tetë tifozët çekë: Donin të ngrinin dron me mbishkrimin 'Kosova është Serbi', në ndeshjen Kosovë-Çeki (FOTO) Banderola ne ndeshjen Serbi-Shqiperi 2014

Në prag të sfidës midis Kosovës dhe Çekisë e vlefshme për kualifikueset e EURO 2020, është regjistruar incidenti i parë.

Bëhet e ditur se policia e Kosovës ka ndaluar tetë shtetas çekë, të cilët kishin planifikuar që gjatë ndeshjes së nesërme të ngrinin dronin mbi stadiumin “Fadil Vokrri”, me mbishkrimin “Kosova është Serbi”, raporton IndeksONLINE.

Policia Rajonale e Ferizajt ka bërë të mundur ndalimin në flagrancë të personave ndërsa kanë koniskuar pajisjet teknologjike, banderolat dhe flamujt me mbishkrimie nacionaliste.

droni.jpg

shirita.jpg

ddddddddd.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070590972900391
array(1) { ["section"]=> string(120) "arrestohen-tete-tifozet-ceke-donin-te-ngrinin-dron-me-mbishkrimin-kosova-eshte-serbi-ne-ndeshjen-kosove-ceki-foto-177570" }