Arrestohen tre hajdutët, si vodhën natën lokalin (Policia zbulon çfarë morën- EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:12 22-01-2018 Arrestohen tre hajdutët, si vodhën natën lokalin (Policia zbulon çfarë morën- EMRAT)

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit, në Komisariatin e Policisë Elbasan, bënë arrestimin në flagrancë të  shtetasve:

Lodjan Uruçi, 29 vjeç banues në fshatin Shkëndi Belsh.

Eriton Sanxhaku, 25 vjeç banues në Cërrik.

Ruzhdi Elezi, 26 vjeç banues në fshatin Bardhas Peqin.

Arrestimi i tyre, u bë pasi gjatë natës në bashkëpunim me njëri – tjetrin në fshatin Murras, Njësia Administrative Papërr  dyshohen të kenë vjedhur lokalin e shtetasit B.Gj., 55 vjeç banues në fshatin Murras. Shtetasit e lartpërmendur dyshohen të kenë marrë një televizor, një sasi lekësh dhe disa pije.

Grupi hetimor ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale mjetin dhe sendet  me të cilat kanë kryer vjedhjen dhe pijet.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale "Vjedhja e kryer në bashkëpunim" .

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qëlloi veten pasi vrau Arielën, dalin detaje të reja për gjendjen e Aldison Belulajt: Plumbin ende në kokë, rrezikon jetën
Rama interpelancë me punonjësit e rafinerisë së Ballshit, naftëtarët i'a numërojnë një më një problemet kryeministrit »
Article Logic
Execution time: 0.013584136962891
array(1) { ["section"]=> string(87) "arrestohen-tre-hajdutet-si-vodhen-naten-lokalin-policia-zbulon-cfare-moren-emrat-107468" }