Arrestohen tre punonjës të kolaudimit dhe një polic, akuzohen për korrupsion (Emrat)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:15 31-01-2017 Arrestohen tre punonjës të kolaudimit dhe një polic, akuzohen për korrupsion (Emrat)

Tre punonjës të piikës së Kontrollit teknik të automjeteve në Berat janë vënë në pranga me akuzën e korrupsionit pasiv pas një hetimi 1 mujor.

Ata janë shtetasit me iniciale A.D 59 vjeç, H. Sh 62 vjeç dhe D.K 28 vjeç. Po me të njëjtën akuzë është arrestuar edhe punonjësi i policisë Zaçe Kajo, 44 vjeç. Katër të arrestuarit akuzohen për falsifikim dokumentesh. Hetimi nisi pas disa ankesave në Shërbimin e Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vettingu detyron “veteranin” Vladimir Kristo të dorëhiqet, arrin në 5 numri i gjyqtarëve
Transgjinorja Linda: Robet Berisha, tipi i mashkullit me të cilin dua të martohem. Reagon bashkëshorti i Norës »
Article Logic
Execution time: 0.010118007659912
array(1) { ["section"]=> string(87) "arrestohen-tre-punonjes-te-kolaudimit-dhe-nje-polic-akuzohen-per-korrupsion-emrat-67255" }