Arrestohet 16-vjeçarja që organizonte sulme terroriste, identifikohet nëpërmjetë rrjeteve sociale

Publikuar tek: bota, më 11:38 10-02-2017 Arrestohet 16-vjeçarja që organizonte sulme terroriste, identifikohet nëpërmjetë rrjeteve sociale

Një 16-vjeçar ka rënë në prangat e policisë franceze pasi dyshohet se ka planifikuar sulme terroriste.

Sipas ‘M6’ adoleshentja është arrestuar gjatë hetimeve që u bënë në Francë për sulmet terroriste.

Policia franceze bën me dije se 4 personat e arrestuar janë identifikuar nëpërmjetë rrjeteve sociale dhe pakot e eksplozivëve janë gjetur nga oficerët e policisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të shtëna me armë në mes të qytetit, burri qëllon për vdekje gruan dhe më pas veten
Alarm në Zelandën e Re, gjenden 250 balena të ngordhura në breg të detit »
Article Logic
Execution time: 0.0093660354614258
array(1) { ["section"]=> string(102) "arrestohet-16-vjecarja-qe-organizonte-sulme-terroriste-identifikohet-nepermjete-rrjeteve-sociale-68313" }