Arrestohet 23 vjeçari në portin e Vlorës, tentoi të kalonte 2.5 kg kanabis në sediljet e “Audit”

Publikuar tek: aktualitet, më 08:47 28-07-2015 Arrestohet 23 vjeçari në portin e Vlorës, tentoi të kalonte 2.5 kg kanabis në sediljet e “Audit”

Policia e Vlorës ka arrestuar një 23 vjeçar për trafikim të lëndëve narkotike, pas finalizimit të operacionit të koduar “Sediljet”.

Arrestimi i 23 vjeçarit Julian Hoxhara, me banim në Fier u bë pasi gjatë kontrollit në autobusin me targa “FR6184B”, që i përket Agjencisë së udhëtimit “Arjani Travel Vlorë-Siçili”, në brendësi të sediljeve të fundit, janë gjetur dhe sekuestruar 5 pako të mbështjella me qese celefoni, brenda të cilave ndodhej një sasi lënde narkotike prej 2.5 kg, të llojit kanabis-sattiva.

Lënda Narkotike ishte transportuar nga shtetasi i mësipërm nëpërmjet automjetit të tij, tip “AUDI-A3” me targë “CT814PK”.

11702775_1485154561777406_1321586712097482886_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I vodhën vilën te Gjiri i Lalzit, reagon Ristani: Po pushonte gruaja dhe kunata, i morën celularët
42 vjeçarja godet me sende të forta noteren në Elbasan »
Article Logic
Execution time: 0.013354063034058
array(1) { ["section"]=> string(99) "arrestohet-23-vjecari-ne-portin-e-vlores-tentoi-te-kalonte-2-5-kg-kanabis-ne-sediljet-e-audit-17133" }