Arrestohet 43 vjeçari në Elbasan, plagosi me armë 2 persona brenda lokalit dhe një tjetër me sende të forta (EMRI-DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:20 19-09-2020 Arrestohet 43 vjeçari në Elbasan, plagosi me armë 2 persona brenda lokalit dhe një tjetër me sende të forta (EMRI-DETAJE) Foto ilustruese

43 vjeçari Gentian Mino është arrestuar nga Policia në Elbasan, pasi Gjykata ka caktuar ndaj tij masën e sigurisë “Arrest me burg”, sepse ka plagosur tre persona brenda një lokali në 2019.

Sipas Policisë, është kapur shtetasi Gentian Mino, 43 vjeç, pasi Gjykata e Shkallës Parë Elbasan, ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg", për veprat penale "Vrasje në rrethana të tjera cilësuse"  e kryer në bashkëpunim,  e mbetur në tentativë,  dhe "Mbajtja pa leje e armëve të zjarrit".

Ky shtetas në bashkëpunim me shtetasin I.B., ( i cili është arrestuar mê parë), më datë 02.08.2019, në lagjen "28 Nëntori", Elbasan, në ambientet e një lokali gjatë një konfliktit për motive të dobëta plagosën me armë zjarri dy shtetas si dhe me sende të forta një shtetas tjetër.

Në atë kohë të plagosur mbetën Mihal Kocashi, Fezi Ago dhe Astrit Cërriku. Menjëherë policia prangosi Ilirjan Bezhanin dhe shpalli në kërkim Genti Faqjan, të arrestuarin e sotëm Gentian Mino.

Po nga verprimet hetimore të kryera dyhsohet se ky shtetas është i përfshirë edhe në ngjarje të tjera kriminale të ndodhura më parë në Elbasan, ku vijon puna për zbarhdjen dokumentinin ligjor të impkimit të këij shtetasi.

Elbasan - Finalizohet operacioni policor i koduar "Zaranika"

Operacioni nga Drejtoria Vendore e Polciisë Elbasan në bashkëpunim me Njësinë speciale të Kërkimit "Fast".

Kapet dhe vihet në pranga një i kërkuar për veprimtari kriminale në fushën e krimeve ndaj personit.

Në zbatim të planit të  masave  për mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale dhe rendit publik, parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale, kapjen e personave në kërkim, atyre me tendencë në krimet kundër personit etj, nga specialistët për Hetimin e Krimit Seksioni  Kundër Personit në DVP Elbasan në bashkëpunim me forcën e Posaçme "FAST" në DPPSH,  në kuadrë të operacionit policr të koduar "Zaranika" u bë kapja dhe  ndalimi i shtetasit:

G.M., 43 vjeç,  banues në Elbasan, pasi Gjykata e Shkallës Parë Elbasan, ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg", për veprat penale "Vrasje në rrethana të tjera cilësuse"  e kryer në bashkëpunim,  e mbetur në tentativë,  dhe "Mbajtja pa leje e armëve të zjarrit".

Ky shtetas në bashkëpunim me shtetasin I.B., ( i cili është arrestuar mê parë), më datë 02.08.2019, në lagjen "28 Nëntori", Elbasan, në ambientet e një lokali gjatë një konfliktit për motive të dobëta plagosën me armë zjarri dy shtetas si dhe me sende të forta një shtetas tjetër.

Po nga verprimet hetimore të kryera dyhsohet se ky shtetas është i përfshirë edhe në ngjarje të tjera kriminale të ndodhura më parë në Elbasan, ku vijon puna për zbarhdjen dokumentinin ligjor të impkimit të këij shtetasi.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan,  për veprimet e mëtejshme proceduriale.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012557983398438
array(1) { ["section"]=> string(125) "arrestohet-43-vjecari-ne-elbasan-plagosi-me-arme-2-persona-brenda-lokalit-dhe-nje-tjeter-me-sende-te-forta-emri-detaje-220905" }