Arrestohet Albin Kurti

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:58 29-11-2015 Arrestohet Albin Kurti

Albin Kurti u arrestua dje pas një mësymje nga ana e forcave policore në selinë e Vetëvendosjes. Bashkë me deputetin u arrestuan edhe rreth 97 aktivistë të VV-së, të cilët u shoqëruan nën masa të rrepta sigurie, 33 prej tyre u liruan më pas. Gjykata në Kosovë vendosi 30 ditë burg për Kurtin. Momenti i arrestimit të ish-kryetarit të VV-së ka bërë xhiron e mediave dhe rrjeteve sociale. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.003532886505127
array(1) { ["section"]=> string(28) "arrestohet-albin-kurti-26508" }