Arrestohet avokati i njohur në Shkodër, tentoi të korruptojë gjykatësin (EMRI+FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:28 11-04-2017 Arrestohet avokati i njohur në Shkodër, tentoi të korruptojë gjykatësin (EMRI+FOTO)

Ndalohet avokati i njohur në Shkodër dhe akuzohet për "Korrupsion Aktiv".

Tre ditë më parë u bë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda Tiranë, e cila ka caktuar si masë Sigurimi personal ”Arrestin në shtëpi“ si i dyshuar për veprën penale të “Korrupsioni aktiv i gjyqtakuzohet arit, prokurorit dhe i funksionarëve të tjerë të drejtësisë”, për shtetasin Gjon Lepuri, 53 vjeç, banues në Shkodër, me profesion Avokat pranë Dhomës së Avokatisë Shkodër.

Materialet iu referuan Prokurorisë për Krimet e Rënda Tiranë, në kuadër të proçedimit, për veprën penale “Korrupsioni aktiv i gjyqtarit, prokurorit dhe i funksionarëve të tjerë të drejtësisë”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Atentati me plumba në autostradën Tiranë–Durrës, kush është 32 vjeçari i qëlluar (EMRI DHE FOTO)
Zbulohen 28 thasë me drogë në Dibër, në kërkim autorët (FOTO-VIDEO nga operacioni) »
Article Logic
Execution time: 0.009645938873291
array(1) { ["section"]=> string(86) "arrestohet-avokati-i-njohur-ne-shkoder-tentoi-te-korruptoje-gjykatesin-emri-foto-74812" }