Arrestohet bosi shqiptar i drogës, 500 mijë euro dhe 15 kg kokainë i gjenden në hotel

Publikuar tek: bota, më 20:50 18-07-2015 Arrestohet bosi shqiptar i drogës, 500 mijë euro dhe 15 kg kokainë i gjenden në hotel

A.Bajrami, shqiptari me pasaportë belge, 61 vjeç është arrestuar nga policia në një hotel në Bruksel.

Kreu i bandës së drogës u kap pak para se të bënte shkëmbimin e drogës në hotel “Sheraton”. Në momentin e arrestimit kreut të bandës së drogës iu gjetën dy bvalixhe, një me 500 mijë euro dhe një tjetër me 15 kg drogë.

Shqiptari ra në pranga së bashku me një tjetër shtetas belg ndërsa po tentonin të bënin pazarin e rradhës të kokainë në katin e 14-të të hotelit.

Bajrami kërkohej prej dy viesh nga policia dhe ndiqej edhe në biznesin e tij të kafesë, që ishte aktiviteti i tij privat në Bruksel, që në fakt përdorej për të mbuluar pazaret e drogës.

Bajramit iu sekuestrua edhe pistoleta por ndërkaq blerësi i drogës mundi t’ja mbathë nga hoteli me 525 mijë euro.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013206005096436
array(1) { ["section"]=> string(90) "arrestohet-bosi-shqiptar-i-droges-500-mije-euro-dhe-15-kg-kokaine-i-gjenden-ne-hotel-16508" }