Arrestohet drejtori i Auditit në Bashkinë e Tiranës për korrupsion. Policia: Mori 5 milionë lekë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:37 06-11-2015 Arrestohet drejtori i Auditit në Bashkinë  e Tiranës për korrupsion. Policia: Mori 5 milionë lekë Gjelosh Progni

Pranga drejtorit të Auditit në Bashkinë e Tiranës, Gjelosh Progni.

Arrestimi i tij u bë pas një hetimi 4-mujor, gjatë të cilit rezultoi se Progni i kishte marrë 5 milionë lekë shtetasit V.B për ta punësuar. Progni është 38 vjeç dhe mban pozicionin e drejtorit të Auditit në Bashkinë e Tiranës.

Nuk dihen detajet se si është hetuar drejtori, por tashmë ai do të përballet me akuzat për korrupsion.

Hetimet vazhdojnë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekretari i ministrisë greke: Veto Shqipërisë në BE po s’ndërtoi varrezat e ushtarëve grekë, reagon historiani Llalla
Aeroplanët marin kthesën në Shqipëri pas pezullimit të fluturimeve me Egjiptin »
Article Logic
Execution time: 0.011579036712646
array(1) { ["section"]=> string(100) "arrestohet-drejtori-i-auditit-ne-bashkine-e-tiranes-per-korrupsion-policia-mori-5-milione-leke-24816" }