Arrestohet drejtori i Policisë Pyjore në Durrës, tregtonte lëndët drusore të sekuestruara

Publikuar tek: aktualitet, më 13:42 23-11-2015 Arrestohet drejtori i Policisë Pyjore në Durrës, tregtonte lëndët drusore të sekuestruara

Drejtori i Policisë Rajonale Pyjore të Durrësit, Artur Baku është arrestuar nga Policia e Durrësit me akuzën e shpërdorimit të detyrës.

42 vjeçari, drejtor i Policisë Pyjore në Durrës akuzohet se pasi sekuestronte lëndë drusore të prera në mënyrë të paligjshme, i grumbullonte ato në njagazinë në Fushë-Krujë dhe ua shiste personave të ndryshëm. Arrestimi i tij ka ardhur pas deklaratave të shtetasit Lirim Ndregjoni, i arrestuar disa ditë më parë pasi u kap me disa kamione të ngarkuara me lëndë drusore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Raporti Sekret: 89 xhami jashtë kontrollit të Komunitetit Mysliman Shqiptar
Gjykata e Arbitrazhit vendos në favor të Bankers Petroleum: Të hiqet pezullimi i llogarive bankare »
Article Logic
Execution time: 0.01240086555481
array(1) { ["section"]=> string(53) "arrestohet-drejtori-i-policise-pyjore-ne-durres-26089" }