Arrestohet edhe një anëtar i “Bandës së Babagjyshave”

Publikuar tek: aktualitet, më 19:00 20-06-2015 Arrestohet edhe një anëtar i “Bandës së Babagjyshave”

Ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme edhe një anëtar tjetër i “Bandës së Babagjyshave”. I arrestuar nga shkuadra “Shqiponja” është 27 vjeçari Mark Shpendi.

Shpendi ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata kishte dhënë masën “arrest në burg”, për veprat penale “grabitje me armë”, “grup i strukturuar kriminal” dhe “kryerje e veprave të kryera nga grupi kriminal”.

Më herët janë arrestuar edhe anëtarët e tjerë të grupit kriminal “Babagjyshat”, Angjelin Ndreka dhe Lin Kola. Grupi që tronditi kryeqytetin me grabijten e argjendarisë në një qendër tregtare në vitin 2013 dyshohet se kishte udhëheqës Ilir Kupën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gruaja që u tha se u dhunua për politikë, policia: Na ka pranuar se ka probleme me komshinjtë
Hakerat sulmojnë faqen e Bashkisë Tiranë: Mos votoni askënd, askush s'do do tja dijë për ju »
Article Logic
Execution time: 0.013313055038452
array(1) { ["section"]=> string(57) "arrestohet-edhe-nje-anetar-i-bandes-se-babagjyshave-14136" }