Arrestohet Ervis Martinaj, autori i dyshuar për vrasjen e Enton Nikajt

Publikuar tek: aktualitet, më 15:15 14-11-2015 Arrestohet Ervis Martinaj, autori i dyshuar për vrasjen e Enton Nikajt

Policia e Shtetit ka arrestuar  Ervis Martinajn, të dyshuarin kryesor  për vrasjen e Enton Nikajt në një restorant në Linzë. Bashkë me të arrestua edhe Emiljano Nina, edhe ky i dyshuar si bashkëpunëtor në krim.

Arrestimi u bë në zonën e Shkozës. Ditën e djeshme Policia arrestoi edhe shtetasin Mirsad Kuçanaj, icili në bashkëpunim me Martinajn dyshohet se vranë Enton Nikajn dhe plagosën I.Gaxherrin. 

Ervis Martinaj,i shpallur në kërkim para pak ditësh nga policia, dyshohet se është person me precentë të mëparshëm kriminalë.

Martinaj dyshohet gjithashtu se ka kërcënuar me jetë në vitin 2013, shefin e repartit special “Shqiponja”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandali në Panairin e Librit në Tiranë. Shitet një libër që të mëson si të bëhesh terrorist: ''Çdo mysliman duhet të jetë''
Ndryshon pamja te Kryeministria. Ja si duket ajo tani »
Article Logic
Execution time: 0.012990951538086
array(1) { ["section"]=> string(75) "arrestohet-ervis-martinaj-autori-i-dyshuar-per-vrasjen-e-enton-nikajt-25423" }