Arrestohet femeri korçar, pasi u ankua te Rama për një konflikt pronësie (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:16 25-02-2017 Arrestohet femeri korçar, pasi u ankua te Rama për një konflikt pronësie (EMRI)

Arrestohet Beniamin Metko, fermeri nga Liboniku, i cili ju ankua Ramës për një konflikt pronësie, që vijon prej 20 vitesh.

Metko e humbi pronën në gjykatë dhe dje përmbaruesit ekzekutuan vendimin e gjykatës, duke rrethuar me tel tokën para shëpisë.

53-vjeçari prishi rrethimin, pasi familja e tij nuk kishte asnjë mundësi për të hyrë në banesë. Pas këtij veprimi, përmbaruesit njoftuan policinë, e cila e arrestoi Metkon, për pengim të ekzekutimit të vendimit të gjykatës. Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, përplasen keq dy makina (Foto nga vendngjarja)
A e dini sa mjete qarkullojnë brenda ditës në Tiranë? (SHIFRA E HABITSHME) »
Article Logic
Execution time: 0.013000011444092
array(1) { ["section"]=> string(82) "arrestohet-femeri-korcar-pasi-u-ankua-te-rama-per-nje-konflikt-pronesie-emri-69925" }