Arrestohet i dyshuari i masakrës në Kishën e Charlestonit në SHBA

Publikuar tek: bota, më 17:44 18-06-2015 Arrestohet i dyshuari i masakrës në Kishën e Charlestonit në SHBA

FBI-ja ka mundur të identifikojë dhe të arrestojë 21 vjeçarin Dylann Storm Roof i cili dyshohet se hapi zjarr në një Kishë Afrikano-Amerikane ku mbetën të vrarë 9 persona.

Sipas dëshmitarëve, Roof ka thënë para se të hapte zjarr se “duhet ta bëj. Ju përdhunoni gratë tona dhe po zaptoni shtetin tonë”. Po sipas policisë amerikane, masakra ishte e motivuar nga urrejtja racore.

Në fotografinë që qarkullon në internet, në bluzën e të dyshuarit, dallohen dy etiketa të cilat mbajnë logot e tregëtarëve të skllevërve nga Afrika e Jugut.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01203989982605
array(1) { ["section"]=> string(71) "arrestohet-i-dyshuari-i-masakres-ne-kishen-e-charlestonit-ne-shba-13952" }