Arrestohet i “tmerrshmi” i grave në Shkodër, ja si ua nxinte jetën sa dilnin në rrugë (DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:40 25-03-2017 Arrestohet i “tmerrshmi” i grave në Shkodër, ja si ua nxinte jetën sa dilnin në rrugë (DETAJE)

Policia e Shkodrës ka arrestuar një person, i cili ishte kthyer në makthin e qytetarëve.

Arrestohet në flagrancë Besmir Zalli, 31 vjeç, banues në

Shkodër, pasi vidhte me dhunë kalimtarët, ku kryesisht “viktimat” e tij ishin gratë.

Nga veprimet  e  shpejta hetimore të kryera  u bë e mundur zbardhja dhe dokumetimi i ngjarjes së ndodhur ku rezultoi se shtetasi i lartpërmendur  dyshohet se është autor i vjedhjes me dhunë ndodhur më datë 24.03.2017 rreth orës 19:30 në lagjen Vasil Shanto Shkodër.

Dyshohet se ky shtetas  i ka vjedhur me dhunë çantën shtetases V. P, 46 vjeçe, banuese në  Shkodër.

Gjithashtu nga veprimet hetimore rezultoi se ky shtetas dyshohet të jetë autor edhe i dy ngjarjeve të tjera të ndodhura më parë dhe konkretisht:

Autor i dyshuar i ngjarjes së ndodhur  më datë  07.02.2017, ku shtetases P A, 64 vjeçe, dyshohet se i ka  vjedhur me dhunë  një varëse floriri nga qafa.

Si dhe  më datë 11.02.2017 dyshohet se i ka vjedhur me dhunë çantën e dorës shtetases K. B,  58 vjeçe banuese në Shkodër.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale "Vjedhje me dhunë" e parashikuar nga neni 139 i Kodit Penal.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekuestrohen 161 kg kanabis sativa në Lezhë, në pranga babë e bir, fshihnin drogën në bidona plastikë (FOTOT)
Zbardhen detajet, izraeliti i pajisjes misterioze hyri në Shqipëri 4 herë »
Article Logic
Execution time: 0.0050580501556396
array(1) { ["section"]=> string(95) "arrestohet-i-tmerrshmi-i-grave-ne-shkoder-ja-si-ua-nxinte-jeten-sa-dilnin-ne-rruge-detaje-73093" }