ARRESTOHET i "tmerrshmi" i Sarandës, kush është 21-vjeçari i shumëkërkuar (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 07:46 31-03-2018 ARRESTOHET i

Foto ilustruese

Kapet nga policia e Sarandës i shumëkërkuari, Shahin Abazi.

21-vjeçari Abazi ishte shpallur në kërkim për grabitjen me armë të dy karburanteve në Sarandë pak kohë më parë, si dhe për një sërë vjedhjesh nëpër markete e dyqane.

Burime nga policia bëjnë me dije se 21-vjecari po tentonte të ikte mbremë me autobus drejt Tiranës.
Policia ka marrë informacion dhe ka ndjekur autobusin duke e ndaluar në aksin Sarandë-Gjirokastër dhe kamundur të arrestojë Abazin.

Mësohet se Abazi ka pranuar në Komisariat grabitjen me armë në bashkepunim të dy karburanteve në 28 Dhjetor 2017, po ashtu ka pranuar të jetë pjesë e grupit te grabitësve me maska të marketeve dhe dyqaneve në qytetin bregdetar. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama publikon SHIFRAT për marsin, çfarë ka ndodhur (FOTO)
Vdekja e papritur e agjentit shqiptar të FBI, 1 vit më parë Hamdi Kosturi humbi të atin »
Article Logic
Execution time: 0.010711908340454
array(1) { ["section"]=> string(82) "arrestohet-i-tmerrshmi-i-sarandes-kush-eshte-21-vjecari-i-shumekerkuar-emri-115132" }