Arrestohet INSPEKTORI I TATIMEVE në TIRANË (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:50 09-03-2018 Arrestohet INSPEKTORI I TATIMEVE në TIRANË (EMRI)

Arrestohet Inspektori i Drejtorisë Rajonale të Hetimir Tatimor.

I arrestuari është Klodjan Pjeshka 34 vjeç, banues në Tiranë. Zyrtari ka rënë në pranga për shpërdorim detyre pasi ka marrë rryshfet prej 20.000 lekësh të reja për mosndëshkim me gjobë të një subjekti.

Lekët ia ka marrë shtetasit me inicialet K.V., 56 vjeç i cili ka bërë dhe denoncimin për zyrtarët blu.

Pjeshka akuzohet për “korrupsion pasiv” dhe “shpërdorim detyre”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Me kallashnikov me vete, ndalohet italiani në Rinas (EMRI-DETAJE)
E BUJSHME/ Ja FIRMAT dhe BIZNESMENËT që përjashtohen nga TENDERAT publikë (EMRAT- LISTA) »
Article Logic
Execution time: 0.012480974197388
array(1) { ["section"]=> string(54) "arrestohet-inspektori-i-tatimeve-ne-tirane-emri-112706" }