Arrestohet ish-drejtori i Pasurive të Paluajtshme dhe 2 zyrtarë të tjerë në Elbasan, falsifikonin dokumente

Publikuar tek: aktualitet, më 08:17 18-09-2015 Arrestohet ish-drejtori i Pasurive të Paluajtshme dhe 2 zyrtarë të tjerë në Elbasan, falsifikonin dokumente Foto ilustruese

Tre zyrtarë të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Elbasan kanë rënë në pranga.

Altin Ago ish drejtor i ZRPP, Mentor Tola me pozicion inxhinjer në ZRPP dhe juristja Alma Pajova janë arrestuar për “shpërdorim detyre”. Arrestimi i tyre ka ardhur pas finalizimit të operacionit të koduar “Konçensioni”.

Tre zyrtarët dyshohet se kanë falsifikuar dokumente pronësie.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrau me paramendim një shqiptar në Angli, sillet në Rinas 36 vjeçari nga Cërriku
Rikthehet e penduar në shtëpi Orialda Kajtazi: U kam kërkuar prindërve me përgjërim të më falin »
Article Logic
Execution time: 0.012340068817139
array(1) { ["section"]=> string(112) "arrestohet-ish-drejtori-i-pasurive-te-paluajtshme-dhe-2-zyrtare-te-tjere-ne-elbasan-falsifikonin-dokumente-21069" }