Arrestohet ish-kryeministri Nikolla Gruevski, në gjykatë me pranga në duar

Publikuar tek: rajon, më 10:28 27-06-2019 Arrestohet ish-kryeministri Nikolla Gruevski, në gjykatë me pranga në duar

Arrestohet ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski.

Gruevski është paraqitur sot në gjykatë në Hungari me pranga në duar, ndërsa mban sipër tyre edhe një xhaketë. 

Sakaq, gjykata në Hungari do të vendosë sot për ekstradimin e ish-kryeministrit Gruevski i cili u arratis në Budapest në nëntor të vitit të kaluar.

Maqedonia kërkoi ekstradimin e tij me dy vjet për rastin “Tanku” dhe për ngjarjet në Kuvend ku dyshohet si organizator.

lllllllllaaaaa.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0077459812164307
array(1) { ["section"]=> string(80) "arrestohet-ish-kryeministri-nikolla-gruevski-ne-gjykate-me-pranga-ne-duar-169968" }