Arrestohet ish-punonjësi i Bankës së Shqipërisë, akuza për vjedhjen e THESARIT (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:03 31-07-2017 Arrestohet ish-punonjësi i Bankës së Shqipërisë, akuza për vjedhjen e THESARIT (EMRI)

Arrestohet një ish-punonjës i Bankës së Shqipërisë, i akuzuar dhe i dënuar me 1 vit e katër muaj burg për vjedhjen e thesarit të BSH.

Shërbimet e Policisë në Pikën e Kalimit Kufitar Tushemisht, në dalje të Republikës së Shqipërisë, bënë ndalimin e shtetasit në kërkim Emiljano Lamçe, 35 vjeç, banues në Tiranë.

Sipas policisë, ndalimi i tij u bë pasi, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë me vendim nr 1819 datë 27.05.2015 (lënë në fuqi nga Gjykata e Apelit Tiranë më datë 22.09.2016 ) e ka dënuar këtë shtetas me 1 vit e 4 muaj burg për veprën penale: “Shpërdorimi i detyrës”.

Veprimet e mëtejshme proceduriale lidhur me këtë rast do të kryhen nga Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095150470733643
array(1) { ["section"]=> string(88) "arrestohet-ish-punonjesi-i-bankes-se-shqiperise-akuza-per-vjedhjen-e-thesarit-emri-87884" }