Arrestohet kreu i bandës kriminale, trafik armësh, vajzash e kokaine me vlerë 2 mln euro (VIDEO që postoi në internet)

Publikuar tek: bota, më 13:26 21-03-2019 Arrestohet kreu i bandës kriminale, trafik armësh, vajzash e kokaine me vlerë 2 mln euro (VIDEO që postoi në internet) Lodvik Guraj

Lodvik Guraj, 33-vjeç, është arrestuar në Londër të Britanisë për trafik droge, armësh dhe vajzash.

Bashkë me Lodvik Gurajn, u arrestuan edhe 12 pjesëtarë  të bandës së tij kriminale. Sipas Daily Mail policia sekuestroi me shumë se 12 telefonë që 33-vjeçari përdorte për të komunikuar me bashkëpuntorët e tij.

Policia vendase thotë se banda e tij është përgjegjëse për më shumë se 40 kg kokainë me vlerë 2 mln euro të trafikuar në rrugët e Londrës dhe për trafikim vajzash nga Bullgaria e Rumania. Guraj mbahet në burg sipas mandatit të prokurorit dhe pritet të denohet me 10-15 vite burg.

Vetë 33-vjeçari kishte hedhur një video në internet ku tregonte jetën luksoze që bënte. Tashmë është në pozitë të veshtirë pasi akuzat ndaj tij janë të rënda.

 

 54435477_403145383806334_5731806720355729408_n.png54432433_1316107731885976_73491851121786880_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011648893356323
array(1) { ["section"]=> string(121) "arrestohet-kreu-i-bandes-kriminale-trafik-armesh-vajzash-e-kokaine-me-vlere-2-mln-euro-video-qe-postoi-ne-internet-157312" }