Arrestohet kreu i lartë i ISIS në Gjermani, planifikoi sulme gjatë Bundesligës

Publikuar tek: bota, më 17:16 09-08-2016 Arrestohet kreu i lartë i ISIS në Gjermani, planifikoi sulme gjatë Bundesligës

Policia gjermane ka njoftuar për arrestimin e një personi tepër të rrezikshëm të lidhur me Shtetin Islamik në qytetin jugperëndimor Mutterstadt.

Sipas agjencisë së lajmeve gjermane “dpa” arrestimi u krye pas informacioneve që një shok i dhomës së burgut të tij i kishte dhënë prokurorëve gjermanë.

Mësohet se kreu i lartë i ISIS mbante lidhje me militantë të tjerë dhe kishte planifikuar sulme gjatë kampionatit gjerman të futbollit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032460927963257
array(1) { ["section"]=> string(83) "arrestohet-kreu-i-larte-i-isis-ne-gjermani-planifikoi-sulme-gjate-bundesliges-49247" }