Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit dhe katër punonjës të administratës (ARSYEJA)

Publikuar tek: rajon, më 09:49 18-01-2021 Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit dhe katër punonjës të administratës (ARSYEJA)

Është arrestuar Kryetari i Komunës së Ulqinit, Loro Ndrekiq.

Bëhet me dije se Ndrekiq së bashku me katër punonjës të administratës kanë rënë sot në pranat e policisë.

Mësohet se kryetari i Komunës së Ulqinit po hetohet për punësime partiake.

Përveç Nrekiq, u arrestuan gjithashtu Sead Osmanović, Sekretari i Sekretariatit për Financa të Komunës së Ulqinit dhe Shefi i Bordit Komunal (OO) të Partisë Demokratike të Socialistëve (DPS) Ulqin; Mustafa Gorana, Sekretar i Sekretariatit për Shërbime Komunale dhe Mbrojtjen e Mjedisit; Saubih Mehmeti, Drejtor i Shërbimit të Mbrojtjes dhe Shpëtimit; Milazim Mustafa, Sekretar i Policisë Komunale dhe ish Kryetar i Asamblesë Komunale të Ulqinit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryeministri grek Mitsotakis merr dozën e dytë të vaksinës Pfizer
I vodhën makinën një gruaje me aftësi të kufizuara, pas historisë hajdutët kthejnë mjetin: Edhe ne kemi zemër »
Article Logic
Execution time: 0.01165509223938
array(1) { ["section"]=> string(91) "arrestohet-kryetari-i-komunes-se-ulqinit-dhe-kater-punonjes-te-administrates-arsyeja-235403" }