Arrestohet kultivuesi i 640 rrëjnëve kanabis në Tropojë, në kërkim edhe një tjetër

Publikuar tek: aktualitet, më 16:15 05-08-2015 Arrestohet kultivuesi i 640 rrëjnëve kanabis në Tropojë, në kërkim edhe një tjetër Foto ilustruese

Policia e Tropojës ka zbuluar dhe asgjësuar 640 rrënjë bimë narkotike kanabis sativa si dhe ka arrestuar në flagrancë shtetasin Përparim Halilaj, i akuzuar për kultivimin e bimës narkotike.

Kanabisi është gjetur i mbjellë në 4 parcela të dryshme me gjatësi nga 10 deri në 120 centimetra, dhe është asgjësuar me djegie. Policia ka shpallur në kërkim edhe 47 vjeçarin Petrit Maltrashi, i dyshuar si bashkëpuntor në mbjëlljen e bimës narkotike.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjen vilë për 1 euro në muaj por me kusht.. të trajtojë pronarin si skllav
Ngjarja në Durrës, dy motrat e vogla u zhdukën me paratë pasi helmuan prindërit dhe dogjën shtëpinë »
Article Logic
Execution time: 0.012238025665283
array(1) { ["section"]=> string(87) "arrestohet-kultivuesi-i-640-rrejneve-kanabis-ne-tropoje-ne-kerkim-edhe-nje-tjeter-17815" }