Arrestohet lideri i grupit terrorist, shpërtheu bombat në muzeun e Tunizisë

Publikuar tek: bota, më 13:22 25-03-2015 Arrestohet lideri i grupit terrorist, shpërtheu bombat në muzeun e Tunizisë Foto ilustruese

Sekretari dhe Ministri i Brendshëm i Tunizisë kanë deklaruar për banorët e tyre që është arrestuar lideri i grupit terrorist që kreu shpërthimin e bombave në muze.

Mendohet që grupi terrorist është i përbërë nga 16 anëtarë dhe të paktën dy prej tyre janë tunizianë të cilët tashmë janë kthyer në atdhe nga lufta e Sirisë pranë xhihadistëve.

Është në ndjekje edhe personi i tretë që që ka marrë pjesë në goditjen e muzeut Bardo duke shkaktuar vdekjen e 24 personave.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020776987075806
array(1) { ["section"]=> string(79) "arrestohet-lideri-i-grupit-terrorist-shpertheu-bombat-ne-muzeun-e-tunizise-6901" }