Arrestohet ndërtuesi Namik Pelivani, mashtroi banorët

Publikuar tek: aktualitet, më 14:02 10-03-2015 Arrestohet ndërtuesi Namik Pelivani, mashtroi banorët

Ndërtuesi Namik pelivani është arrestuar në flagrancë nga policia. Arrestimi erdhi pas denoncimit të banorëve të cilët i thanë policisë se ishin mashtruar nga Pelivani.

Banorët kishin kontrata me ndërtuesin Namik Pelivani i cili u kishte premtuar hyrje brenda një pallati.

Sipas këtyre kontratave ndërtuesi do të kompensonte shtëpitë e prishura në mënyrë vullnetare  me hyrje apartamenti, dyqane, apo dhe garazhe në pallatin që do të ndërtohej. Ndërtuesi prishi banesat e banorëve për të ndërtuar pallatin duke mos njohur kontratat e nënshkruara disa vite më parë me banorët.

Më parë banorët kishin kërcënuar para mediave se do hidheshin nga pallati.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mark Frroku: Nuk mund të jem më shok me Tomën
Çështja “Doshi”, dëshmon në prokurori Ymer Lala »
Article Logic
Execution time: 0.011974096298218
array(1) { ["section"]=> string(57) "arrestohet-ndertuesi-namik-pelivani-mashtroi-banoret-5458" }