Arrestohet në Gjermani i 29 vjeçari shqiptar për një vrasje dhe dy plagosje

Publikuar tek: aktualitet, më 18:39 28-08-2017 Arrestohet në Gjermani i 29 vjeçari shqiptar për një vrasje dhe dy plagosje

Ditën e sotme Policia në Gjermani ka bërë të mundur ekstradimin e një 29 vjeçari shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e një shtetasi dhe plagosjen e dy të tjerëve.

Mësohet se në pranga të Policisë gjemane ka rënë shtetasi shqiptar Bledar Bushaj, banues në Draç.

Bushaj ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës, pasi dyshohej  për vrasjen e një shtetasi dhe plagosjen e dy të tjerëve në 11 tetor të 2013.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007051944732666
array(1) { ["section"]=> string(81) "arrestohet-ne-gjermani-i-29-vjecari-shqiptar-per-nje-vrasje-dhe-dy-plagosje-90452" }