Arrestohet në Itali 33 vjeçari shqiptar bashkëpunëtor i “Kosa Nostras”

Publikuar tek: aktualitet, më 18:07 04-08-2015 Arrestohet në Itali 33 vjeçari shqiptar bashkëpunëtor i “Kosa Nostras”

Policia e Raguzës ka arrestuar një 33 vjeçar shqiptar, i cili ishte shpallur në kërkim si anëtar i organizatave mafioze në Itali, që bashkëpunojnë me “Kosa Nostrën”.

Astrit Zhuri është arrestuar në një ndërtesë të barktisur dhe në momentin e arrestimit atij i janë sekuestruar tre pako kokaine dhe 250 euro.

Zhuri qendronte ilegalisht në Itali, pasi nuk ishte leje qendrimi në këtë vend. Ndaj shqiptarit ekziston dënimi me 4 vjet e 7 muaj heqje lirie.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Panik te banorët e një pallati në Tiranë, rrjeti elektrik dhe kabina e ashensorit përfshihen nga flakët
Ndahet nga jeta, Mjeshtëri i Madh, kitaristi virtuoz i viteve 60-70 Alfons Balliçi »
Article Logic
Execution time: 0.014510154724121
array(1) { ["section"]=> string(74) "arrestohet-ne-itali-33-vjecari-shqiptar-bashkepunetor-i-kosa-nostras-17736" }