Arrestohet në Itali futbollisti shqiptar, zbuloni për çfarë akuzohet (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:16 21-05-2017 Arrestohet në Itali futbollisti shqiptar, zbuloni për çfarë akuzohet (EMRI)

Arrestohet në shtetin fqinj, Itali një futbollist shqiptar, por me nënshtetësi italiane.

Sipas mediave italiane, bëhet fjalë për arrestimin e 28-vjeçarit Armando Aruci, i cili ka lindur në Shqipëri, por prej vitesh ka kombësi italiane.

Lojtrari i vjetër i Virtus u arrestua mbrëmë rreth orës  20:30, në biletarinë e stadiumit Serravalle, pasi akuzohet nga autoritetet italiane për shitje të ndeshjeve, bazuar në hetimet e basteve të futbollit në San Marino.

Futbollisti shqiptar u arrestua teksa kishte shkuar në stadium për të ndjekur nga afër ndeshjen e zhvilluar mes skuadrave La Fiorita dhe Tre Penne.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbardhen dëshmitë për skemën mashtruese të kromit me 3 mln dollarë fatura
Vodhën milionat e komshiut në Fier, në pranga vetëm adoleshenti, njëri nga autorët (ZBULOHET SHUMA) »
Article Logic
Execution time: 0.010960817337036
array(1) { ["section"]=> string(78) "arrestohet-ne-itali-futbollisti-shqiptar-zbuloni-per-cfare-akuzohet-emri-79389" }