Arrestohet në Luksemburg i shumëkërkuari shqiptar Ali Qazimaj

Publikuar tek: bota, më 17:32 17-06-2016 Arrestohet në Luksemburg i shumëkërkuari shqiptar Ali Qazimaj

Zyrtarë të policisë kanë konfirmuar arrestimin e të shumëkërkuarit shqiptar, Ali Qazimaj, i akuzuar për vrasjen e një 75 vjeçari në Suffolk të Anglisë dhe zhdukjen e bashkëshortes së tij.

42 vjeçari Qazimaj është arrestuar mbrëmjen e djeshme në Luksemburg. Në kërkim të tij ishte vënë edhe polcia shqiptare duke bashkëpunuar me autoritetet angleze, pas dyshimeve se mund të fshihej në vendin tonë.

Policia angleze vijon ende kërkimet për Sylvia Stuart, e cila rezulton e zhdukur ndërsa 75 vjeçari Peter Stuart, u gjet i vrarë me thikë në 3 qershor, pranë shtëpisë së tij në Weybread, Suffolk.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bashkëshorti i deputetes së vrarë përlot botën: Jo Cox s’kishte asnjë pendesë nga kjo jetë, ajo jetonte çdo ditë…
Horror në shkollë, 12 vjeçarja tërhiqet zvarrë me litar në qafë nga shokët e klasës »
Article Logic
Execution time: 0.011570930480957
array(1) { ["section"]=> string(67) "arrestohet-ne-luksemburg-i-shumekerkuari-shqiptar-ali-qazimaj-43843" }