Arrestohet në Qafë-Thanë shqiptari në kërkim ndërkombëtar, ja për çfarë akuzohet në Kroaci (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:19 20-02-2018 Arrestohet në Qafë-Thanë shqiptari në kërkim ndërkombëtar, ja për çfarë akuzohet në Kroaci (EMRI)

Është arrestuar në Qafë-Thanë një 45-vjeçar shqiptar, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar. I arrestuari është identifikuar si Remzi Emrulli.

Policia bën me dije se arrestimi i tij ishte provizor me qëllim ekstradimi drejt Kroacisë.

Remzi Emrulli është banues në Tetovë, Maqedoni dhe akuzohet në Kroaci për trafik të lëndëve narkotike.

Gjykata e Zagrebit-Kroaci, më 28.11.2017, ka nxjerrë urdhër arresti për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lexon historinë e trishtë të gruas nga Vlora, Aurela Gaçe ka një lutje për çdo gazetar: Nuk është hera e parë që ndodh kjo
Shkatërrohet baza e prostitucionit në Tiranë, arrestohet tutorja Anushe Ll. e ‘chat line’ në apartamentin te Don Bosko, pranga 7 vajzave dhe Met Talit »
Article Logic
Execution time: 0.010899066925049
array(1) { ["section"]=> string(101) "arrestohet-ne-qafe-thane-shqiptari-ne-kerkim-nderkombetar-ja-per-cfare-akuzohet-ne-kroaci-emri-110832" }