Arrestohet në Rinas një 25 vjeçar nga Bamako me dokumenta false

Publikuar tek: aktualitet, më 09:16 30-11-2015 Arrestohet në Rinas një 25 vjeçar nga Bamako me dokumenta false

Një 25 vjeçar nga Mali është arrestuar në aeroportin “Nënë Tereza” pasi është kapur me bokumenta false.

Shtetasi Malez Diallo Cheick Oumar ka paraqitur per kontroll dhe hyrje ne R.SH dokumentin tip Pasaportë Mali Nr.BO7533288 lëshuar në emër të Diallo Cheick Oumar i dtl.19.10.1990 , cila në faqen Nr.6 (gjashtë) të saj ka një vizë shqiptare Vizë Shqiptare lëshuar në Kajro e tipit C lëshuar në datë 07.11.2015 e vlefshme deri në datë 06.02.2016.

Pasi dokumentacioni i paraqitur ka krijuar dyshime në lidhje me vërtetësinë e tyre si edhe gjatë një intervistimi të shpejtë, shtetasi i mësipërm jepte përgjigje tepër konfuze në lidhje me motivin e udhëtimit të tij dhe vendet ku do të qëndronte, është kaluar për kontroll fizik në vijën e dytë. Shtetasi Malez Diallo Cheick Oumar ka paraqitur per kontroll dhe hyrje ne R.SH dokumentin tip Pasaportë Mali Nr.BO7533288 lëshuar në emër të Diallo Cheick Oumar i dtl.19.10.1990 , cila në faqen Nr.6 (gjashtë) të saj ka një vizë shqiptare Vizë Shqiptare lëshuar në Kajro e tipit C lëshuar në datë 07.11.2015 e vlefshme deri në datë 06.02.2016.

Pasi dokumentacioni i paraqitur ka krijuar dyshime në lidhje me vërtetësinë e tyre si edhe gjatë një intervistimi të shpejtë, shtetasi i mësipërm jepte përgjigje tepër konfuze në lidhje me motivin e udhëtimit të tij dhe vendet ku do të qëndronte, është kaluar për kontroll fizik në vijën e dytë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I riu që u mbajt peng një javë në Dukagjin: Më thanë “10 mijë eurot, ose të vrasim vëllanë’’
Zbulohet fotoja e kapitenes së Kombëtares, duke u puthur me një vajzë »
Article Logic
Execution time: 0.011183023452759
array(1) { ["section"]=> string(69) "arrestohet-ne-rinas-nje-25-vjecar-nga-bamako-me-dokumenta-false-26583" }