Arrestohet në Romë agjenti i dyfishtë portugez dhe një spiun rus

Publikuar tek: bota, më 20:40 24-05-2016 Arrestohet në Romë agjenti i dyfishtë portugez dhe një spiun rus

Një shtetas portugez dhe një rus janë arrestuar këtë të martë në Romë pas dyshimeve për spiunazh.

Sipas mediave portugeze, shtetasi portugez punonte për agjencinë inteligjente SIS dhe dyshohet se është një agjent i dyfishtë që po i jepte informacione sensitive për NATO-n dhe Bashkimin Europian një spiuni rus.

Emrat e të dyshuarve nuk janë bërë publik ndërsa nuk ka kkonfirmim nga Portugalia apo Italia. Prokurori i përgjithshëm portugez konfirmoi se Lisbona kishte lëshuar një urdhër-arrest të dyfishtë ku njëri prej personave dyshohej se i shiste informacion agjencive të huaja inteligjente në këmbim të parave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rebelët kurdë vrasin 5 ushtarë turq
Kapet duke fjetur në timon teksa makina lëviz me autopilot (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011635065078735
array(1) { ["section"]=> string(70) "arrestohet-ne-rome-agjenti-i-dyfishte-portugez-dhe-nje-spiun-rus-41396" }