Arrestohet në Shkodër 27-vjeçari i kërkuar nga INTERPOL-i: Zbardhet vendimi i Gjykatës së Udineses

Publikuar tek: aktualitet, më 09:22 02-02-2017 Arrestohet në Shkodër 27-vjeçari i kërkuar nga INTERPOL-i: Zbardhet vendimi i Gjykatës së Udineses

Policia arreston në Shkodër një 27 vjeçar të dënuar nga Gjykata italiane me 9 vite burg.

Sipas policisë, më datë 01.02.2017, u arrestua shtetasi në kërkim Orest Qerimaj, 27 vjeç, banues në Shkodër. I shpallur në kërkim nga Zyra e Interpol Tirana me shkresën e datës 01.08.2016, pasi me vendimin e datës 09.01.2014 të Gjykatës së Udineses ky shtetas është dënuar me 9 vjet, 4 muaj e 20 ditë burg, për veprën penale “Pjesmarrje në organizatë kriminale me qëllim trafik droge parashikuar nga Neni 110 i Kodit Penal Italian dhe Neni 73 i Dekretit Presidencial 309/90”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Mesjava” arreston dy trafikantët e drogës: 20 kile “mall” brenda makinës “Benz” (EMRAT)
Në 12 orë, dy raste të tjera të “mitdhënies”, prangosen 2 shoferë (EMRAT-VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.01012110710144
array(1) { ["section"]=> string(103) "arrestohet-ne-shkoder-27-vjecari-i-kerkuar-nga-interpol-i-zbardhet-vendimi-i-gjykates-se-udineses-67445" }