Arrestohet në Shqipëri një nënshtetas korean, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar

Publikuar tek: aktualitet, më 20:42 08-05-2015 Arrestohet në Shqipëri një nënshtetas korean, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar Foto ilustruese

Hari Backo është arrestuar pasditen e sotme në qytetin e Beratit, për shkak se ndodhet në kërkim ndërkombëtar.

43 vjeçari me nënshtetësi koreane është dënuar në Itali me 12 vjet e 2 muaj burgim për veprën penale të “Pjesmarrjes në organizatë kriminale me qëllim trafikun e drogës”.

Operacioni për arrestimin e tij është zhvilluar nga ana e Seksionit për Narkotiket  dhe Trafiqet. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Avioni i Divjakës, Prokuroria dërgon për gjykim 7 persona
Shefi i Policisë së Sarandës filmohet duke dhunuar një qytetar. Pezullohet nga detyra (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.01013708114624
array(1) { ["section"]=> string(88) "arrestohet-ne-shqiperi-nje-nenshtetas-korean-ishte-shpallur-ne-kerkim-nderkombetar-10693" }