Arrestohet në Shqipëri xhaxhai i Elseid Hysajt

Publikuar tek: sport, më 22:15 13-06-2016 Arrestohet në Shqipëri xhaxhai i Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Elseid Hysaj ka marrë një lajm aspak të mirë kur ka mësuar se xhaxhai i tij, Hysen Hysaj është arrestuar në Shkodër.

Hysen Hysaj është drejtori Rajonal i Tatimeve në Shkodër dhe është arrestuar ditën e sotme për "shpërdorim detyre".

Nga hetimi i Prokurorisë së Shkodrës, rezulton se kryetatimori Hysaj ka kredituar në mënyrë të kundërligjshme vlerën e Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) në shumën mbi 10 milionë lekë të reja, për subjektin tregtar “H...”shpk, i cili është në pronësi të një prej nipave të tij.

Shpresojmë që kjo situatë të mos ndikojë negativisht mbi lojtarin e Kombëtares, në një kohë kur skuadra duhet të jetë në maksimumin e saj për ndeshjet kundër Francës dhe Rumanisë. 

7aaa8f20332a8ce8fe9dde5918500508_L.jpg

*Hysen Hysaj

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032466888427734
array(1) { ["section"]=> string(52) "arrestohet-ne-shqiperi-xhaxhai-i-elseid-hysajt-43409" }